Nowoczesny start w życie zawodowe

W dniu 25.10. w ramach projektu "Nowoczesny start w życie zawodowe" gościliśmy w naszej szkole Panią Sławę Umińską Duraj - Prezydenta Miasta Piekary Śląskie oraz Radnego Miasta Piekary Śląskie - Pana Marcina Felderhoffa.
Gościem dzisiejszego spotkania była również Pani Katarzyna Musiałek - Dyrektor naszej szkoły. Jest to już 5 edycja cyklicznych, comiesięcznych spotkań z interesującymi osobami środowiska lokalnego.
Rozważania dotyczą głównie rynku pracy, na którym młodzież naszej szkoły niebawem będzie musiała się odnaleźć.
Poznajemy różne zawody i możliwości zatrudnienia.
Tym razem rozmawialiśmy z naszymi gośćmi o tym, czy zarządzanie miastem można porównać do zarządzania firmą.
Pani Prezydent opowiedziała nam o tym, co jest ważne w jej codziennej pracy, czym kieruje się podejmując decyzje - starała się zainteresować młodzież bieżącymi sprawami Piekar Śląskich, przybliżyła nam także na czym polega planowanie budżetu. Uczniowie biorący udział w projekcie, klasa 3b(4) oraz 3A(5) sami zmierzyli się z planem budżetowym.
Niebawem rozstrzygniemy, kto poradził sobie z tym zadaniem najlepiej i wręczymy miejskie upominki.
Dziękujemy gościom oraz młodzieży za udział w spotkaniu i zapraszamy na kolejne w przyszłym miesiącu.