Nowoczesny Start w Życie Zawodowe - prelekcja Prezydent Miasta Piekary Śląskie

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 spotkali się dzisiaj ze Sławą Umińską-Duraj - Prezydent Miasta Piekary Śląskie oraz radnym Marcinem Felderhoffem, aby porozmawiać o różnicach i podobieństwach miedzy budżetem miasta, a budżetem domowym.
Pani Prezydent dziękując za zaproszenie obiecała przybliżyć młodzieży sprawy związane z budżetem miasta i jednocześnie porównać go z budżetem domowym. Zaznaczyła, iż inaczej kieruje się budżetem prywatnym czy firmowym, a inaczej miejskim, gdyż miasto nie może być nastawione na zysk. Ale inaczej jest z edukacją - Pani Umińska-Duraj wskazała, że edukacja jest zyskiem długoterminowym, a inwestycja w wykształcenie zawsze zaowocuje.
Na zakończenie spotkania uczniowie mieli zadanie do wykonania - musieli ocenić jaka - ich zdaniem - część budżetu wydawana jest na poszczególne działy takie jak: oświata, polityka społeczna, zdrowie czy gospodarka komunalna itd. Najlepsi otrzymali nagrody. Lekcje samorządu na pewno będą kontynuowane, a my dziękujemy za odwiedziny gości.