SKW z pomocą na cmentarzu

W czwartek 28 października członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza pod opieką p. B.Onak i p. E.Wąsowicz, kontynuując dobrą tradycję z ubiegłych lat, odwiedzili cmentarz kalwaryjski.

Oferowali starszym osobom swoją pomoc przy sprzątaniu grobów przed dniem Wszystkich Świętych. Posprzątali stare, opuszczone groby. Zapalili zebrane w szkole znicze na bezimiennych grobach. Podobnie jak w poprzednich latach nasza akcja została pozytywnie odebrana. Przy okazji odwiedziliśmy też groby min: Wawrzyńca Hajdy, Maksymiliana Jesionowskiego, ks. Lubosa, dowiadując się ciekawych historii zapisanych na nagrobnych płytach i przekazywanych przez starsze pokolenie Piekarzan.

  • Utworzono .

© 2021 ZS-1.EDU.PL. ALL RIGHTS RESERVED
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.
Deklaracja dostępności // Polityka prywatności i RODO