Spotkanie z Turystyką

Za nami kolejna edycja Spotkań z Turystyką. Tym razem gościliśmy przedstawicieli Wizzair - stewardessy p. Dominikę i p. Karolinę.

Uczniowie klas turystycznych zapoznali się z zasadami pracy na pokładzie samolotu, z wymaganiami pracodawców oraz umiejętnościami niezbędnymi do pracy na stanowisku stewarda czy stewardessy. Praca w liniach lotniczych wiąże się ze spełnieniem szeregu wymogów formalnych. Każda linia ma swoje kryteria zatrudniania załogi. Aparycja w tym zawodzie ma znaczenie, ale nie jest pierwszorzędnym kryterium. Najważniejsza jest biegła znajomość języka angielskiego. W grupie, w której znajdują się wymagania na stewardessę czy stewarda, są takie cechy jak cierpliwość, opanowanie i odporność na stres. Osoby pracujące w tym zawodzie muszą wzbudzać zaufanie i dawać pasażerom poczucie bezpieczeństwa.

Goście zachęcali do aplikowania na stanowiska, które zapewniają rozwój zawodowy oraz umożliwiają realizację marzeń o egzotycznych podróżach.

WI1
WI2
WI3
WI4

  • Utworzono .

© 2021 ZS-1.EDU.PL. ALL RIGHTS RESERVED
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.
Deklaracja dostępności // Polityka prywatności i RODO