Wycieczka do Krakowa i Wieliczki

W dniu 26 października 2021r. odbyła się międzyklasowa wycieczka do Krakowa i Kopalni Soli w Wieliczce. Cały wyjazd planowany był we współpracy nauczyciele-rodzice, a jego efekt przerósł oczekiwania wszystkich.

Wczesnym rankiem uczniowie odwiedzili Arcade Muzeum - interaktywne muzeum gier typu arcade, gdzie przez godzinkę szaleli na automatach poznając tym samym formy spędzania czasu wolnego młodzieży z lat 80-90tych. Następnie spacerkiem z przewodnikiem udali się na krakowski rynek, gdzie przybliżono im elementy historii oraz kultury stolicy Małopolski. Aby nie było sztampowo, a jednak edukacyjnie i rozrywkowo, 60 śmiałków zmierzyło się z zagadnieniami optyki w Labiryncie Luster - to było bardzo ciekawe doświadczenie. Po małej przerwie na posiłek informatycy, elektrycy, poligrafowie i logistycy z ZS1 przeszli do Pinball Muzeum, gdzie kolejny raz mogli przetestować swoje zdolności manuale poznając specyfikę gry na maszynach typu flipper. Kulminacyjnym punktem naszego wyjazdu była wizyta w jednym z najznamienitszych zabytków UNESCO w Kopalni Soli w Wieliczce. Podzieleni na 3 grupy uczniowie doświadczyli zbawiennego działania powietrza przesyconego solą, poznali historię działania kopalni oraz wyrobili dzienną normę cardio - kroków idąc korytarzami zabytku. Wieczorną porą w dobrych humorach autokar odwiózł wszystkich pod budynek szkoły i pytaniem "kiedy i gdzie następny wyjazd" zakończyła się nasza przygoda:) Zapraszamy do oglądania oznaczonych w tekście albumów na FB.

  • Utworzono .

© 2021 ZS-1.EDU.PL. ALL RIGHTS RESERVED
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.
Deklaracja dostępności // Polityka prywatności i RODO