Zakończenie roku klas maturalnych 2022

29 kwietnia progi szkoły opuścił kolejny rocznik absolwentów – 4 klasy Technikum nr 1 i 3 klasa II Liceum Ogólnokształcącego. Uroczystość okazała się inna niż wszystkie, gdyż zorganizowana była na wzór rozdania tegorocznych Oskarów!
Do pięknie przystrojonej sali gimnastycznej prowadziła ozdobna ścianka zdjęciowa i czerwony dywan, który zaskoczył zarówno gości, jak i samych uczniów oraz zaproszonych rodziców. Akademię poprowadzili przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego – w czerwonej sukni Estera Janczuk, w garniturze Norbert Machula.
Swoją obecnością szkołę zaszczycili:
- Pani Prezydent Miasta Piekary Śląskie: Sława Umińska – Duraj,
- pierwszy zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Piekarach Śląskich kom.Mateusz Gilge,
- Ekspert Służby Celnej w Izbie Administracji Skarbowej w Katowicach Pani Grażyna Kmiecik,
- Przedstawiciele firmy AMISTER współpracującej z nasza placówką: Prezes - Pan Jarosław Kaźmierczak, Pani Anna Grabowska i Pan Dawid Pura
- Przedstawiciel firmy IFM Electronic w Katowicach Pan Marcin Strzelecki,
- Radny Miasta Piekary Śląskie współpracujący z naszą szkoła od lat - Pan Marcin Felderhoff,
- Przedstawiciel Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach - Pani Dagmara Adamczyk.
Po części oficjalnej,  przemówieniach Dyrekcji i gości, rozdaniu świadectw z paskiem, przedstawiciele 5 klas maturalnych zrobili niespodziankę swoim wychowawcom odczytując samodzielnie przygotowane, osobiste, a czasem bardzo dowcipne podziękowania. Następnie mały zwrot akcji i kolejne zaskoczenie – wybrani uczniowie zostali obdarowaniu przez swoich nauczycieli Oskarami za szczególne, ale tym razem nieedukacyjne osiągnięcia w szkole . Po tych radosnych chwilach przeplatanych salwami śmiechu zrobiło się troszkę bardziej nostalgicznie – Maturzyści mogli jeszcze raz powspominać chwile spędzone w murach naszej szkoły na specjalnie przygotowanym filmie z 4 lat nauki w ZS1. Kolejne pożegnania, pamiątkowe zdjęcia, odwiedziny u już byłych nauczycieli dopełniły tą wzniosłą chwilę…. niejednej osobie zakręciła się wtedy łezka w oku.
W imieniu grona pedagogicznego i społeczności ZS1 życzymy Wam absolwenci nasi świetlanej przyszłości i odwagi, aby wkroczyć w nią z impetem oraz jasności umysłu na maturze.
A teraz każdy z Was niech zamknie oczy i wyobrazi sobie, jak cudownie będzie wejść w nową rzeczywistość! POWODZENIA!!
Zapraszamy do zapoznania się z albumem z zdjęciami z uroczystości.
  • Utworzono .

© 2021 ZS-1.EDU.PL. ALL RIGHTS RESERVED
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.
Deklaracja dostępności // Polityka prywatności i RODO