Technik Ekonomista

W marcu 2018 roku przy pomocy jednej z uczennic klasy III technikum ekonomicznego – Katarzyny Błońskiej, ukończone zostały prace nad książką  „Kwalifikacja A.36/ AU.36. Prowadzenie rachunkowości . Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie” wydawnictwa Ekonomik Jacek Misiałkiewicz z Warszawy. Wydanie składa się z dwóch części – książki i klucza z rozwiązaniami. Książka jest przeznaczona dla osób przygotowujących się do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodach technik ekonomista i technik rachunkowości.
Justyna Wyderka: „Do współpracy przy książce zaprosiłam jedną z najzdolniejszych moich uczennic – Katarzynę Błońską, uczestniczkę licznych olimpiad i konkursów i stypendystkę Prezesa Rady Ministrów. Jej pomoc okazała się nieoceniona podczas tworzenia i sprawdzania rozwiązań zadań testowych. Jest również pomysłodawczynią drugiego zadania praktycznego w arkuszach egzaminacyjnych z części piątej książki.  Ta współpraca miała także na celu stworzenie książki dla młodych ludzi, napisanej czytelnie i konkretnie. Myślę , że dzięki Kasi udało się osiągnąć ten efekt. Praca nad książką miała niewątpliwie wymiar edukacyjny, ponieważ treści książki znaczenie wybiegają poza program nauczania klasy trzeciej technikum ekonomicznego i Kasia musiała poświecić dużo czasu, żeby zgłębić swoją wiedzę w tym zakresie. Myślę, że dzięki niej, książka będzie lepiej odbierana przez czytelników, którzyprzygotowują się do egzaminu potwierdzającego kwalifikację w zawodzie.”

W dniu 25.04.2018r. w naszej szkole odbyło się kolejne, ostatnie już w tym roku szkolnym, spotkanie z cyklu "Masz to jak w banku". Uczniowie klasy I i III technikum ekonomicznego  tym razem mieli okazję  dowiedzieć się więcej o START-UP'ach. Przedstawiciele banku wyjaśnili czym są start-up'y i jakie możliwości dają młodym przedsiębiorcom. Powiedzieli również, na co należy zwrócić największą uwagę przy zakładaniu rachunku firmowego, czy ubieganiu się o kredyt dla firm.

Wczoraj w naszej szkole odbyła się akcja "Rozlicz swój PIT z ekonomistami" Uczennice z  klasy III technikum ekonomicznego  wraz z opiekunem P. J. Wyderką, pomogli wszystkim chętnym rozliczyć się z Fiskusem za 2017r. Z ofery skorzystali uczniowie i absolwenci ZS1, a także ich rodzice. Bardzo dziękujęmy!!!

Już w najbliższy wtorek 10.04.2018r., o godzinie 15.00 uczniowie klasy III technikum ekonomicznego wraz z opiekunem P. Wyderką,  pomogą wszystkim chętnym rozliczyć PIT za 2017r. Zapraszamy serdecznie  uczniów, którzy pracowali w 2017 roku i otrzymali od pracodawcy PIT 11, absolwentów, rodziców i sympatyków ZS1:) Można będzie również wysłać,  za potwierdzeniem,  wypełnioną deklarację wprost do Urzędu Skarbowego, ale do tego potrzebny bedzie przychód z 2016 roku. Zapraszamy!!!

Dzisiaj w naszej szkole odbyło się szkolenie w ramach akcji "Rozlicz swój PIT z ekonomistami". Pracownicy Urzędu Skarbowego w Piekarach Śląskich przeszkolili uczniów klasy IIIc (grupę ekonomiczną) jak sporządzać zeznanie podatkowe, jakie formularze PIT'ów służą do tych rozliczeń, a co najważniejsze - z jakich ulg mogą skorzystać podatnicy za 2017 rok.
Czekamy 10 kwietnia w  godzinach 15.00 - 17.00 w Zespole Szkół nr 1 w Piekarach Ślaskich na wszystkich, którzy mają problem z rozliczeniem podatkowym.
PIT'y można będzie wydrukować u NAS na miejscu lub przesłać elektronicznie do Urzędu Skarbowego z potwierdzeniem odbioru. W drugim przypadku niezbędna będzie informacja o przychodach podatnika za 2016 r
.

Ogólnopolski ranking szkół

p2017b.png