Technik Ekonomista

Wczoraj w naszej szkole odbyła się akcja "Rozlicz swój PIT z ekonomistami" Uczennice z  klasy III technikum ekonomicznego  wraz z opiekunem P. J. Wyderką, pomogli wszystkim chętnym rozliczyć się z Fiskusem za 2017r. Z ofery skorzystali uczniowie i absolwenci ZS1, a także ich rodzice. Bardzo dziękujęmy!!!

Już w najbliższy wtorek 10.04.2018r., o godzinie 15.00 uczniowie klasy III technikum ekonomicznego wraz z opiekunem P. Wyderką,  pomogą wszystkim chętnym rozliczyć PIT za 2017r. Zapraszamy serdecznie  uczniów, którzy pracowali w 2017 roku i otrzymali od pracodawcy PIT 11, absolwentów, rodziców i sympatyków ZS1:) Można będzie również wysłać,  za potwierdzeniem,  wypełnioną deklarację wprost do Urzędu Skarbowego, ale do tego potrzebny bedzie przychód z 2016 roku. Zapraszamy!!!

Dzisiaj w naszej szkole odbyło się szkolenie w ramach akcji "Rozlicz swój PIT z ekonomistami". Pracownicy Urzędu Skarbowego w Piekarach Śląskich przeszkolili uczniów klasy IIIc (grupę ekonomiczną) jak sporządzać zeznanie podatkowe, jakie formularze PIT'ów służą do tych rozliczeń, a co najważniejsze - z jakich ulg mogą skorzystać podatnicy za 2017 rok.
Czekamy 10 kwietnia w  godzinach 15.00 - 17.00 w Zespole Szkół nr 1 w Piekarach Ślaskich na wszystkich, którzy mają problem z rozliczeniem podatkowym.
PIT'y można będzie wydrukować u NAS na miejscu lub przesłać elektronicznie do Urzędu Skarbowego z potwierdzeniem odbioru. W drugim przypadku niezbędna będzie informacja o przychodach podatnika za 2016 r
.

Dzisiaj tj. 25.01.2018r  w naszej szkole odbyły się warsztaty  FAIRTRADE. Uczniowie klas 1e, 2d, 2c, 2e i 3c dowiedzieli się co oznacza system fairtrade, jak i gdzie działa,  jak również jak my możemy być fair. Zainteresowanych odsyłamy na stronę fundacji "Koalicja Sprawiedliwego Handlu" Fairtrade Polska www.fairtrade.org.pl

Dzisiaj w naszej szkole odbyło się trzecie spotkanie w ramach projektu edukacyjnego "Masz to jak w banku". Uczniowie klasy 1e, 1d i 3c mogli dowiedzieć się mi.in. jak sprawdzić, czy jakaś instytucja parabankowa jest godna zaufania i kto gwarantuje zabezpieczenie naszych pieniędzy w banku.

Ogólnopolski ranking szkół

p2017b.png

Nasz uczeń najlepszy w Polsce trzeci w EUROPIE

Szczegóły konkursu