Technik Ekonomista

Ruszył nabór do XIV edycji Olimiady Przedsiębiorczości, mamy nadzieję, że jak co roku, uczniowie licznie wezmą w niej udział.Hasłem przewodnim tegorocznych zawodów są „Trendy na rynku kapitałowym”.

Przypominamy o najważniejszych terminach:

- zapisy do eliminacji szkolnych  - do 26.10.2018

- eliminacje szkolne - 06.12.2018r. godz. 9.00

Zapisy przyjmują P. Białdyga i P. Wyderka

Szczegóły na stronie www.olimpiada.edu.pl

W środę 26 września miało miejsce pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie w ramach projektu edukacyjnego "Masz to jak w banku". Projekt realizujemy już od trzeci rok i niezmiennie cieszy się zainteresowaniem uczniów. Tym razem w spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy drugiej technikum ekonomicznego i klasy 1a. Zajęcia w ramach projektu prowadzone są w formie wykładu i dyskusji, a na koniec jak zawsze nagrody otrzymali najbardziej aktywni uczniowie. Dowiedzieliśmy się również, że nasz partner w projekcie zmienił nazwę od września z BZWBK na SANTANDER. Dziękujemy!!!

Jak co roku we wrześniu, również obecnie Urząd Statystyczny w Katowicach przygotował  nowe zadania w ramach programu ekukacyjnego " Klikam i wiem". Każda edycja składa się z dziesięciu zadań polegających na udzieleniu odpowiedzi na pytania, które oparte są wyłącznie na informacjach z serwisu internetowego Głównego Urzędu Statystycznego i Urzędu Statystycznego w Katowicach. Każde zadanie zawiera pomocne wskazówki oraz jest wzbogacone blokiem "czy wiesz, że…" zawierającym odpowiednie do zadania ciekawostki statystyczne.Gorąco polecam . Justyna Wyderka

W marcu 2018 roku przy pomocy jednej z uczennic klasy III technikum ekonomicznego – Katarzyny Błońskiej, ukończone zostały prace nad książką  „Kwalifikacja A.36/ AU.36. Prowadzenie rachunkowości . Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie” wydawnictwa Ekonomik Jacek Misiałkiewicz z Warszawy. Wydanie składa się z dwóch części – książki i klucza z rozwiązaniami. Książka jest przeznaczona dla osób przygotowujących się do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodach technik ekonomista i technik rachunkowości.
Justyna Wyderka: „Do współpracy przy książce zaprosiłam jedną z najzdolniejszych moich uczennic – Katarzynę Błońską, uczestniczkę licznych olimpiad i konkursów i stypendystkę Prezesa Rady Ministrów. Jej pomoc okazała się nieoceniona podczas tworzenia i sprawdzania rozwiązań zadań testowych. Jest również pomysłodawczynią drugiego zadania praktycznego w arkuszach egzaminacyjnych z części piątej książki.  Ta współpraca miała także na celu stworzenie książki dla młodych ludzi, napisanej czytelnie i konkretnie. Myślę , że dzięki Kasi udało się osiągnąć ten efekt. Praca nad książką miała niewątpliwie wymiar edukacyjny, ponieważ treści książki znaczenie wybiegają poza program nauczania klasy trzeciej technikum ekonomicznego i Kasia musiała poświecić dużo czasu, żeby zgłębić swoją wiedzę w tym zakresie. Myślę, że dzięki niej, książka będzie lepiej odbierana przez czytelników, którzyprzygotowują się do egzaminu potwierdzającego kwalifikację w zawodzie.”

W dniu 25.04.2018r. w naszej szkole odbyło się kolejne, ostatnie już w tym roku szkolnym, spotkanie z cyklu "Masz to jak w banku". Uczniowie klasy I i III technikum ekonomicznego  tym razem mieli okazję  dowiedzieć się więcej o START-UP'ach. Przedstawiciele banku wyjaśnili czym są start-up'y i jakie możliwości dają młodym przedsiębiorcom. Powiedzieli również, na co należy zwrócić największą uwagę przy zakładaniu rachunku firmowego, czy ubieganiu się o kredyt dla firm.