Technik Ekonomista

02.10.2019 roku uczniowie klasy III technikum ekonomicznego wraz z opiekunem mgr Justyną Wyderką  mieli okazję uczestniczyć w Dniach Otwartych NBP, które odbywaja się w naszym województwie raz na kilka lat. Wizyta była bardzo udana. Można było m.in zwiedzić wystawę  historii polskiego złotego, zapoznać się z pierwszymi maszynami liczacymi, poznać pracę ochroniarzy NBP oraz osób zajmujących się pakowaniem i sprawdzaniem autentyczności pieniędzy. Można było również wziąć do reki prawdziwą sztabkę złota, która jeszcze 10 lat temu kosztowała 1 mln zł, a dziś ta wartość zwiększyła się do ponad 2 mln. Na koniec każdy mógł wybić sobie pamiatkową monetę NBP.

W dniu 01.10.2019 roku uczniowie klasy 4B i 4C  oraz 3e  mieli okazję uczestniczyć w zajęciach organizowanych przez pracowników PKO BP o/Piekary Śląskie "Bezpieczne bankowanie". O zasadach bezpiecznego  korzystania z bankowości internetowej , karty płatniczej i kredytowej oraz BLIKU zawsze warto przypominać:) Dziękujemy!

W dniu 29 marca 2019 uczniowie klasy drugiej technikum ekonomicznego wraz z opiekunem P. Wyderka mieli okazję odwiedzić Urzad Skarbowy w Piekarach Śląskich.  Pani Naczelnik osobiście oprowadziła nas po urzędzie, zapoznała ze strukturą organizacyjną i zadaniami poszczególnych działów.

22 marca uczniowie drugiej klasy technikum ekonomicznego wraz z opiekunem w ramach praktyki zawodowej odwiedzili piekarski oddział banku Santander gdzie mogli zobaczyć jak pracuje się w banku.

Dzisiaj uczniowie klasy II i IV technikum ekonomicznego uczestniczyli w szkoleniu przeprowadzonym przez Naczelnika Urzędu Skarbowego w Piekarach Śląskich Panią Beatę Degórską oraz Zastępcę Naczelnika Urzędu Skarbowego Pana Grzegorza Hoinkę. Przygotowywalismy się, jak co roku do akcji "Rozlicz swój PIT z ekonomistami", chociaż w tym roku akcja powinna nazywać się "Rozlicz swój E-PIT z ekonomistami". Wkrótce info - kiedy i gdzie bedziemy pomagali się rozliczyć za 2018 rok:)