Technik Ekonomista

Dzisiaj tj. 25.01.2018r  w naszej szkole odbyły się warsztaty  FAIRTRADE. Uczniowie klas 1e, 2d, 2c, 2e i 3c dowiedzieli się co oznacza system fairtrade, jak i gdzie działa,  jak również jak my możemy być fair. Zainteresowanych odsyłamy na stronę fundacji "Koalicja Sprawiedliwego Handlu" Fairtrade Polska www.fairtrade.org.pl

Dzisiaj w naszej szkole odbyło się trzecie spotkanie w ramach projektu edukacyjnego "Masz to jak w banku". Uczniowie klasy 1e, 1d i 3c mogli dowiedzieć się mi.in. jak sprawdzić, czy jakaś instytucja parabankowa jest godna zaufania i kto gwarantuje zabezpieczenie naszych pieniędzy w banku.

W tym roku szkolnym uczniowie technikum ekonomicznego podjęli wyzwanie uczestnictwa  w SIGG - Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej, organizowanej przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Gra służy do nauki inwestowania w akcje, ETF-y i kontrakty terminowe notowane na GPW. Cały proces edukacji odbywa się w oparciu o wirtualne środki i notowania w czasie rzeczywistym. Każdy może zacząć przygodę z inwestowaniem.  Od listopada do stycznia uczniowie klasy pierwszej i trzeciej technikum ekonomicznego zmagali się z ryzykownymi decyzjami giełdowymi.  Teraz zakończył się pierwszy etap gry, dla niektórych z wynikiem dodatnim, ale sam   udział w tym projekcie ma swoją wartość edukacyjną. Drugi etap SIGG, będzie trwał od 26 lutego 2018 do 16 marca 2018 r, trzymamy kciuki.

W dniu 07.12.2017 r. odbyły się szkolne eliminacje Olimpiady Przedsiębiorczości.
Hasło XIII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości  2017/2018 to  „Sukces w biznesie – ludzie, wizerunek, strategia”. dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w zmaganiach ekonomicznych.

Znamy już progi punktowe dla województwa śląskiego. Aby przejść dalej należało zdobyć minimum 26 punktów. Poziom wiedzy naszych zawodników był jednak wyższy. Bartosz Kuś zdobył 33,5 a  Katarzyna Błońska z 30 punków i z tą ilością pojadą reprezentować naszą szkołę na zawodach okręgowych 1 marca 2018 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.
Brawo!!

!

Przypomnienie dla wszystkich uczniów, którzy zadeklarowali swój udział - OLIMPIADA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI - ELIMINACJE SZKOLNE już jutro (07.12) g. 8.50 sala 212 start o 9.00. Zapraszamy !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ogólnopolski ranking szkół

p2017b.png

Nasz uczeń najlepszy w Polsce trzeci w EUROPIE

Szczegóły konkursu