Technik Ekonomista

Przypomnienie dla wszystkich uczniów, którzy zadeklarowali swój udział - OLIMPIADA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI - ELIMINACJE SZKOLNE już jutro (07.12) g. 8.50 sala 212 start o 9.00. Zapraszamy !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Drodzy uczniowie ZS1,
jest nam miło poinformować o trwającym naborze do kolejnej, XIII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości, której tematem przewodnim jest „Sukces w biznesie – ludzie, wizerunek, strategia”.
Program oraz literatura tegorocznej edycji Olimpiady dostępna jest na pod linkiem - http://www.olimpiada.edu.pl/strona/59/p/Program_i_literatura
Jak co roku, na  stronie olimpiady (www.olimpiada.edu.pl) publikowane są materiały edukacyjne, w tym testy z poprzednich edycji Olimpiady, w kilku formach - do druku, jako testy interaktywne, a także dostępne w formie popularnej wśród młodzieży „apki na komórkę”.
Zachęcamy także do korzystania także z zasobów platformy edukacyjnej, gdzie publikowane są materiały dotyczące tegorocznego hasła zmiennego, tj. „Sukces w biznesie – ludzie, wizerunek, strategia”.
W tym roku, dostęp do materiałów edukacyjnych jest jeszcze prostszy. Na  stronie olimpiady www.olimpiada.edu.pl  umieszczone są materiały  w dedykowanej sekcji strony głównej pt. „Zdobywaj wiedzę”.

Eliminacje szkolne - test odbędą się w tym roku 07 grudnia około 9.00.

Zgłoszenia uczniów przyjmuje P. Wyderka, P. Musik, P. Onak oraz P. Bubel do dnia 27. 10.2017r.   Serdecznie zapraszamy i czekamy!!!

Dziś uczniowie ZS1 rozpoczęli  kolejny rok z projektem edukacyjnym  "Masz to jak w banku" - edycja 2017/2018.
W zajęciach z Panią Dyrektor piekarskiego oddziału  BZ WBK - Panią Joanną Kucia,   udział wzięli uczniowie klasy 1e - technikum ekonomicznego -  innowacja E-BIZNES i część klasy 2b - technikum informatycznego.
Jak zawsze było bardzo ciekawie, uczniowie dowiedzieli się, czym są karty kredytowe i jakie są ich rodzaje oraz czym na co dzień zajmują się pracownicy banku. Spotkania w ramach projektu będą odbywać się raz w miesiącu.

Dziś uczniowie ZS1 rozpoczęli projekt edukacyjny  " Masz to jak w banku" - edycja 2017/2018.
W zajęciach z Panią Dyrektor piekarskiego oddziału  BZ WBK - Panią Joanną Kucia,   udział wzięli uczniowie klasy 1e - technikum ekonomicznego -  innowacja E-BIZNES i część klasy 2b.

Urząd Statystyczny w Katowicach ponownie zaprasza uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału  w programie "KLIKAM  I WIEM".
Tradycyjnie, projekt adresowany jest do młodzieży szkolnej, a jego celem jest kształtowanie umiejętności korzystania z zasobów dostępnych na stronach internetowych statystyki publicznej. Dzięki temu przedsięwzięciu młodzież ma okazję poznać działalność statystyki publicznej, wydawnictwa statystyczne i jednocześnie poszerzyć wiedzę o naszym regionie,  Polsce i Unii Europejskiej. Materiał został wzbogacony o pomocne wskazówki oraz ciekawostki statystyczne.

Zapraszamy nie tylko ekonomistów;)

Ogólnopolski ranking szkół

p2017b.png

Nasz uczeń najlepszy w Polsce trzeci w EUROPIE

Szczegóły konkursu