Technik Ekonomista

W marcu 2018 roku przy pomocy jednej z uczennic klasy III technikum ekonomicznego – Katarzyny Błońskiej, ukończone zostały prace nad książką  „Kwalifikacja A.36/ AU.36. Prowadzenie rachunkowości . Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie” wydawnictwa Ekonomik Jacek Misiałkiewicz z Warszawy. Wydanie składa się z dwóch części – książki i klucza z rozwiązaniami. Książka jest przeznaczona dla osób przygotowujących się do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodach technik ekonomista i technik rachunkowości.
Justyna Wyderka: „Do współpracy przy książce zaprosiłam jedną z najzdolniejszych moich uczennic – Katarzynę Błońską, uczestniczkę licznych olimpiad i konkursów i stypendystkę Prezesa Rady Ministrów. Jej pomoc okazała się nieoceniona podczas tworzenia i sprawdzania rozwiązań zadań testowych. Jest również pomysłodawczynią drugiego zadania praktycznego w arkuszach egzaminacyjnych z części piątej książki.  Ta współpraca miała także na celu stworzenie książki dla młodych ludzi, napisanej czytelnie i konkretnie. Myślę , że dzięki Kasi udało się osiągnąć ten efekt. Praca nad książką miała niewątpliwie wymiar edukacyjny, ponieważ treści książki znaczenie wybiegają poza program nauczania klasy trzeciej technikum ekonomicznego i Kasia musiała poświecić dużo czasu, żeby zgłębić swoją wiedzę w tym zakresie. Myślę, że dzięki niej, książka będzie lepiej odbierana przez czytelników, którzyprzygotowują się do egzaminu potwierdzającego kwalifikację w zawodzie.”