Technik Elektryk

W dniu 8.12.2017 absolwent Technikum informatycznego ZS1 Łukasz Pawełczyk, a obecnie pracownik firmy AmiSter, odwiedził szkołę, przywożąc elektrykom nowe sensory. Urządzenia Szkoła Nasza pozyskała na wskutek współpracy z wyżej wymienionymi firmami. Pozyskane elementy wzbogaciły bazę dydaktyczną na kierunku Technik Elektryk, będą wykorzystywane do nauki sterowań maszynami elektrycznymi w taki sposób w jaki jest to robione we współczesnych fabrykach XXI wieku. Podziękowania należą się zarządowi firmy „AmiSter, za zakup i przekazanie urządzeń szkole, w szczególności panu Eugeniuszowi Urbańczykowi za zaangażowanie i wsparcie kierunku Technik Elektryk. W celu pokazania jak sensory sterują maszynami elektrycznymi uczniowie budują modele pokazujące przebieg sterowania. I tak po działającym modelu windy, gdzie sterowanie silnika odbywa się na podstawie sygnałów z sensorów pojemnościowych i indukcyjnych przyszedł czas na model suwnicy przemysłowej. Uczniowie prócz wymienionych wcześniej sensorów, poznają sposób precyzyjnego sterowania pracą silnika za pomocą en kodera inkrementalnego. Szczególne podziękowania za zaangażowanie w pracę nad modelem należą się uczniom klasy 3d, Daniel Cuglowski i Łukasz Szewczyk.