Technik Elektryk

W dniu 8.12.2017 absolwent Technikum informatycznego ZS1 Łukasz Pawełczyk, a obecnie pracownik firmy AmiSter, odwiedził szkołę, przywożąc elektrykom nowe sensory. Urządzenia Szkoła Nasza pozyskała na wskutek współpracy z wyżej wymienionymi firmami. Pozyskane elementy wzbogaciły bazę dydaktyczną na kierunku Technik Elektryk, będą wykorzystywane do nauki sterowań maszynami elektrycznymi w taki sposób w jaki jest to robione we współczesnych fabrykach XXI wieku. Podziękowania należą się zarządowi firmy „AmiSter, za zakup i przekazanie urządzeń szkole, w szczególności panu Eugeniuszowi Urbańczykowi za zaangażowanie i wsparcie kierunku Technik Elektryk. W celu pokazania jak sensory sterują maszynami elektrycznymi uczniowie budują modele pokazujące przebieg sterowania. I tak po działającym modelu windy, gdzie sterowanie silnika odbywa się na podstawie sygnałów z sensorów pojemnościowych i indukcyjnych przyszedł czas na model suwnicy przemysłowej. Uczniowie prócz wymienionych wcześniej sensorów, poznają sposób precyzyjnego sterowania pracą silnika za pomocą en kodera inkrementalnego. Szczególne podziękowania za zaangażowanie w pracę nad modelem należą się uczniom klasy 3d, Daniel Cuglowski i Łukasz Szewczyk.

 

Galeria bieżąca

O patronie

 

Zbiór przydatnych linków z informacjami o Naszym Patronie

             

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1

ul. M.SKŁODOWSKIEJ-CURIE 49

41-949 PIEKARY ŚLĄSKIE

tel. 32 288 40 13

fax 32 288 31 07

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

https://zs-1.edu.pl

Sekretariaty

email sekretariat uczniowski: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

email sekretariat szkoły:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

 

 

SlideBar