Technik Elektryk

W odpowiedzi na działania firmy AmiSter, firma ifm electronic Poland przekazała naszym Elektrykom kolejne urządzenia wykorzystywane w układach sterowania. Wcześniejsze urządzenia pozwalają na kontrolę i sterowanie maszyn elektrycznych. Należy pamiętać, że sygnały sterujące, kontrolujące i nadzorujące pracę maszyny bardzo często przesyłane są na duże odległości. Rozwiązaniem może być nowatorski projekt firmy ifm oznaczony jako IO-Link. Takie właśnie urządzenia zostały przekazane do ZS1 w celu poznania, testowania i nauki nowego sposobu sterowania maszynami elektrycznymi. Należy pamiętać, że coraz mniej ucznia Technikum Elektrycznego interesuje „konserwacja słupa drewnianego”, częściej jego wiedza uzupełniona jest zagadnieniami z elektroniki i informatyki.

Urządzenia udało się uzyskać na podstawie osobistego zaangażowania pana Marcina Strzeleckiego, pracownika firmy ifm, mieszkańca Piekar Śląskich oraz pani prezes Zarządu firmy Aleksandry Banaś, serdecznie dziękujemy za przekazane urządzenia, które wzbogacą bazę dydaktyczną szkoły ZS1 i przyczynią się do lepszego przygotowania Technika Elektryka, do pracy we współczesnym przemyśle.