Technik Elektryk

W dniu 18.12.2017 roku w murach ZS1, nasi zdolni elektrycy testowali działanie roweru elektrycznego, który zmontowany jest z dwóch ram kultowego roweru pad nazwą WIGRY (słynny składak). Po odpowiednich przeróbkach, chcąc zapewnić większe bezpieczeństwo i komfort jazdy, przerobiono rower na konstrukcję trzykołową. Rower napędzają dwa silniki elektryczne o mocy 200W. Już w niedalekiej przyszłości urządzenie wyposażone zostanie w czujnik odległości i wykrywania przeszkód, (jak najnowocześniejsze samochody), które przesyłać będą informacje do hamulców elektrycznych, a te skolei zatrzymywać pojazd. Czy uda zamontować się system automatycznego parkowania bez udziału kierowcy...? Czas pokaże już w niedalekiej przyszłości. Trzymajcie kciuki za nasze innowacje i naszych zdolnych uczniów.

 

 

Galeria bieżąca

O patronie

 

Zbiór przydatnych linków z informacjami o Naszym Patronie

             

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1

ul. M.SKŁODOWSKIEJ-CURIE 49

41-949 PIEKARY ŚLĄSKIE

tel. 32 288 40 13

fax 32 288 31 07

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

https://zs-1.edu.pl

Sekretariaty

email sekretariat uczniowski: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

email sekretariat szkoły:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

 

 

SlideBar