Technik Informatyk

W miniony weekend w Katowicach odbył się Śląski Festiwal Nauki 2017. Jednym z obszarów, które przybliżano tłumom zwiedzających, był szybko rozwijający się w naszym regionie e-sport. Przedstawiciel ZS1 brał czynny udział w tych wydarzeniach:

W piątek 1.12 p. Łukasz Ferdyn z ramienia Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach, w którym jest wolontariuszem, wygłosił wykład "E-sport i łamacze joysticków" traktujący o historii e-sportu. Wbrew powszechnej opinii pierwszy zarejestrowany turniej gier komputerowych nie odbył się w latach 90-tych lecz już w 1972r. W trakcie blisko godzinnego wykładu zaprezentował genezę dzisiejszego e-sportu, przybliżył najpopularniejsze w różnych okresach czasu gry oraz sylwetki pierwszych e-sportowych championów.

 

W sobotę w ramach imprezy e-sportowej EduEsport MSI CUP #2 na ŚFN, zorganizowanej przez Uniwersytet Śląski w Katowicach i stowarzyszenie Esports Association z Katowic, nasz nauczyciel został zaproszony do udziału w panelu dyskusyjnym na temat e-sportu w edukacji. Poruszane były kwestie odbioru sportów elektronicznych w społeczeństwie, miejsca e-sportu w szkole oraz perspektyw i wyzwań które rysują się w przyszłości. Zespół Szkół Nr 1 w Piekarach Śląskich jako jedna z pierwszych szkół w Polsce od 2 lat realizuje innowację pedagogiczną rozbudowującą kierunek Technik Informatyk o nowoczesne treści w ramach której prowadzi klasy e-sportowe, przygotowując młodzież do pracy w szeroko pojętym e-sporcie.

 

AS dla ZS-1

Galeria bieżąca

O patronie

 

Zbiór przydatnych linków z informacjami o Naszym Patronie

             

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1

ul. M.SKŁODOWSKIEJ-CURIE 49

41-949 PIEKARY ŚLĄSKIE

tel. 32 288 40 13

fax 32 288 31 07

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

https://zs-1.edu.pl

Sekretariaty

email sekretariat uczniowski: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

email sekretariat szkoły:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

 

 

SlideBar