Technik Obsługi Turystycznej

piątek nasi turyści sprawdzali swoje umiejętności na konkursie "Organizacja turystyki i atrakcje województwa śląskiego" zorganizowanym przez Wyższą Szkołę Bankową w Chorzowie. Były emocje, walka, niestety nie udało się stanąć na podium. Jesteśmy natomiast bogatsi w nowe doswiadczenie. Naszej reprezentacji bardzo serdecznie dziękujemy

W piątek grupa turystów z klasy Id wybrała się na wycieczkę. Odwiedzili Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny" w Chorzowie oraz Targi turystyczne w Katowicach. Wszystko zaplanowali rewelacyjnie, pozamawiali bilety, transport…. Zapomnieli jednak o jednym – nie zamówili pogody.
Mimo tego wszyscy doskonale się bawili, zwiedzili skansen  i ciekawe miejsca na targach turystycznych. Przenieśli się na chwilę do ciepłej Tunezji, Maroka, Grecji i wielu innych miejsc nie tylko na świecie ale i w Polsce. Z uśmiechniętymi buziami i pełnymi torbami ulotek, map i planów na kolejne wycieczki wrócili do szkoły.
Fotorelacja w poniedziałek

skansen

5 grudnia grupa naszych uczniów wyjechała do Niemiec na Jarmarki Bożonarodzeniowe w Dreźnie – Drezdeński jarmark Striezelmarkt to najstarszy i jeden z największych w Niemczech. Nazwa tego jarmarku pochodzi od Strietzel, czyli słynnej oryginalnej, drezdeńskiej strucli bożonarodzeniowej.
Oprócz jarmarków nasi uczniowie mogli zwiedzić Zwinger - budowlę uznawaną za jedną
z najsłynniejszych w świecie. Jest to zespół pałacowy, będących dziś centrum kulturalnym i obrazem dawnego przepychu królewskiego. W pałacu Zwinger mogliśmy oglądać słynną Galerię Malarstwa Starych Mistrzów oraz największą kolekcję porcelany na świecie.
Uczniowie zwiedzili również Muzeum Higieny – nowocześniejsze, będące zupełnym przeciwieństwem uroku starego miasta, jednak pełne interaktywnych wystaw dotyczących ludzkiego zdrowia i mechaniki działania naszego organizmu.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za godną postawę i cieszymy się, że wycieczka Wam się podobała.

W piątek na lekcjach z praktyk zawodowych grupa turystyczna z klasy ID miała przyjemność gościć panią U. Nowaczyńską, która na co dzień zajmuje się wizażem i stylizacją. Każdy wie, ze liczy się pierwsze wrażenie, a żeby dobrze wyglądać trzeba poznać kilka zasad dress code'u zarówno dla pań jak i panów. Panie prócz dbania o strój, muszą również zadbać o swój makijaż, który na co dzień powinien być delikatny i prawie niewidoczny a jednak podkreślać urodę. Właściwy makijaż, odpowiedni strój to elementy podstawowe wizerunku każdego pracownika obsługi turystycznej.

Ogólnopolski ranking szkół

p2017b.png

Nasz uczeń najlepszy w Polsce trzeci w EUROPIE

Szczegóły konkursu