Technik Obsługi Turystycznej

Otrzymaliśmy wyniki etapu okręgowego V Olimpiady Wiedzy o Turystyce, który odbył się 4.01.2018r.
w Bielsku - Białej. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy 3d Sebastian Danecki. Niestety Sebastianowi nie udało się zakwalifikować do ostatniego już etapu Centralnego, do którego zakwalifikowało się tylko 30 osób z całej Polski (na przeszło 200 biorących udział w etapie Okręgowym).
Sebastian uzyskał łączny wynik 68 punktów z części pisemnej i zadania praktycznego.
Pierwsza z zakwalifikowanych osób do etapu Centralnego uzyskała 86 punktów, a ostatnia osoba przeszła
z wynikiem 76 punktów. Najniższy z otrzymanych  wyników osób biorących udział w etapie okręgowym
wynosił 16 punktów.
Podsumowując dziękujemy Sebastianowi za udział i gratulujemy uzyskania dobrego wyniku -  nauczyciele przedmiotów zawodowych turystycznych.

W dniu 04.01.2018r. w Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego w Bielsku Białej odbył się etap okręgowy V Olimpiady Wiedzy o Turystyce zorganizowanej przez Uniwersytet Łódzki. Naszą szkołę reprezentował Sebastian Danecki uczeń klasy IIId o profilu technik obsługi turystycznej. Piąta, jubileuszowa edycja Olimpiady realizowana jest pod hasłem „Turystyka folklorystyczna – barwy regionu”. Ma na celu zainteresowanie uczestników dziedzictwem kulturowym regionu, z którego się wywodzą, zainteresowanie ich własnymi „korzeniami” poprzez poznanie, kontakt z rdzennymi mieszkańcami i ich kulturą oraz aktywne i świadome uczestnictwo w życiu kulturalnym, a także popularyzowanie lokalnej sztuki, muzyki, gwary, rzemiosła, tańca, zwyczajów, obrzędów itp. Gratulujemy Sebastianowi zakwalifikowania się do etapu okręgowego i czekamy na wyniki !!!

piątek nasi turyści sprawdzali swoje umiejętności na konkursie "Organizacja turystyki i atrakcje województwa śląskiego" zorganizowanym przez Wyższą Szkołę Bankową w Chorzowie. Były emocje, walka, niestety nie udało się stanąć na podium. Jesteśmy natomiast bogatsi w nowe doswiadczenie. Naszej reprezentacji bardzo serdecznie dziękujemy

W piątek grupa turystów z klasy Id wybrała się na wycieczkę. Odwiedzili Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny" w Chorzowie oraz Targi turystyczne w Katowicach. Wszystko zaplanowali rewelacyjnie, pozamawiali bilety, transport…. Zapomnieli jednak o jednym – nie zamówili pogody.
Mimo tego wszyscy doskonale się bawili, zwiedzili skansen  i ciekawe miejsca na targach turystycznych. Przenieśli się na chwilę do ciepłej Tunezji, Maroka, Grecji i wielu innych miejsc nie tylko na świecie ale i w Polsce. Z uśmiechniętymi buziami i pełnymi torbami ulotek, map i planów na kolejne wycieczki wrócili do szkoły.
Fotorelacja w poniedziałek

skansen