Technik Obsługi Turystycznej

W dniu 04.01.2018r. w Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego w Bielsku Białej odbył się etap okręgowy V Olimpiady Wiedzy o Turystyce zorganizowanej przez Uniwersytet Łódzki. Naszą szkołę reprezentował Sebastian Danecki uczeń klasy IIId o profilu technik obsługi turystycznej. Piąta, jubileuszowa edycja Olimpiady realizowana jest pod hasłem „Turystyka folklorystyczna – barwy regionu”. Ma na celu zainteresowanie uczestników dziedzictwem kulturowym regionu, z którego się wywodzą, zainteresowanie ich własnymi „korzeniami” poprzez poznanie, kontakt z rdzennymi mieszkańcami i ich kulturą oraz aktywne i świadome uczestnictwo w życiu kulturalnym, a także popularyzowanie lokalnej sztuki, muzyki, gwary, rzemiosła, tańca, zwyczajów, obrzędów itp. Gratulujemy Sebastianowi zakwalifikowania się do etapu okręgowego i czekamy na wyniki !!!

Ogólnopolski ranking szkół

p2017b.png

Nasz uczeń najlepszy w Polsce trzeci w EUROPIE

Szczegóły konkursu