Kwalifikacje

• INF.02. Administracja i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i lokalnych sieci komputerowych
  • INF.03. Tworzenie i administrowanie stronami i aplikacjami internetowymi oraz bazami danych

Przedmioty rozszerzone

• Matematyka

Po ukończeniu nauki absolwent będzie potrafił m.in.

• montować, modernizować i rekonfigurować komputery osobiste
  • instalować i aktualizować systemy operacyjne i aplikacje
  • konfigurować i wykonywać konserwację urządzeń peryferyjnych komputera osobistego
  • lokalizować oraz usuwać uszkodzenia sprzętowe podzespołów komputera osobistego oraz usterki systemu operacyjnego i aplikacji
  • odzyskiwać z komputera osobistego dane użytkownika
  • wykonywać projekt lokalnej sieci komputerowej
  • dobierać elementy komputerowej sieci strukturalnej, urządzenia i oprogramowanie sieciowe
  • montować okablowanie sieciowe
  • konfigurować rutery i urządzenia zabezpieczające typu zapora sieciowa (ang. firewall)
  • monitorować pracę urządzeń lokalnych sieci komputerowych
  • zarządzać kontami użytkowników i grup użytkowników systemu operacyjnego lub komputera
  • lokalizować i usuwać przyczyny wadliwego działania systemów sieciowych
  • projektować strukturę witryny internetowej
  • tworzyć strony internetowe za pomocą hipertekstowych języków znaczników, systemów zarządzania treścią
  • wykonywać projekt graficzny witryny internetowej
  • tworzyć i administrować bazami danych
  • zarządzać bazą danych i jej bezpieczeństwem
  • stosować instrukcje, funkcje, procedury, obiekty, metody wybranych języków programowania
  • wykorzystywać języki programowania do tworzenia aplikacji internetowych realizujących zadania po stronie serwera

Szkoła przygotowuje do podjęcia studiów na uczelniach wyższych. Współpracujemy z Wydziałem Informatyki i Komunikacji Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz Politechniką Śląską w Gliwicach; w ramach tej współpracy uczniowie uczestniczą w wykładach, laboratoriach i pokazach nowoczesnych rozwiązań.

Nawiązaliśmy współpracę z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach, w ramach której uczniowie uczestniczący w projekcie "Uniwersytet Młodego Dziennikarza" biorą udział w zajęciach z zakresu dziennikarstwa radiowo-telewizyjnego oraz e-sportu realizowanych w pracowniach Uniwersytetu Śląskiego.

Atuty oddziału

• 10 nowoczesnych pracowni komputerowych
  • w każdej sali komputer podpięty do lokalnej sieci komputerowej (dostęp do internetu)
  • internet na terenie całej szkoły i wokół niej (WLAN)
  • mobilne roboty "Hexor"
  • profesjonalny osprzęt sieciowy
  • profesjonalne oprogramowanie graficzne firm Adobe i Corel

Kierunek prowadzony przez grono 12 wysoko wykwalifikowanych informatyków. Nauczyciele Ci są czynnymi egzaminatorami, co gwarantuje właściwe przygotowanie do poszczególnych kwalifikacji.

Nasi uczniowie rokrocznie zdobywają wysokie lokaty w konkursach informatycznych na szczeblu krajowym jak i międzynarodowym m.in finały Motorola Diversity, Potyczki Młodych Adminów, 3 miejsce w NETRIDERS na rejon Europa, Bliski Wschód i Afryka.

Nauka na tym kierunku przygotowuje do podjęcia studiów na uczelniach wyższych np. na Politechnice Śląskiej.

Duża ilość zajęć praktycznych gwarantuje zdobycie wiedzy na wysokim poziomie a seria kursów prowadzonych przez Lokalną Akademię Informatyczną daje możliwość uzyskania międzynarodowych certyfikatów: ECDL, CISCO. Certyfikowane Laboratoria ECCC i ECDL dają możliwość zdobycia dodatkowych kwalifikacji i uzyskania certyfikatów honorowanych w całej Europie.

Uczniowie oddziałów informatycznych mają możliwość prac nad własnymi publikacjami książkowymi oraz ich wydanie w formie papierowej.Na przestrzeni ostatnich ośmiu lat uczniowie i absolwenci pod opieką nauczycieli opublikowali blisko 60 różnych podręczników z zakresu różnorodnych zagadnień z dziedziny informatyki, z których skorzystało wiele osób w całym kraju.

Sprawdź kalendarz rekrutacji

ZS1 Piekary Śląskie