Wolontariusze ZS1 pomagali na grobach

W środę 30 października członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza, pod opieką p. B.Onak, p. M.Mzyk-Porady i p. E.Wąsowicz, kontynuując dobrą tradycję z ubiegłych lat, odwiedzili cmentarz kalwaryjski.

Oferowali starszym osobom swoją pomoc przy sprzątaniu grobów przed dniem Wszystkich Świętych oraz zapalili znicze na pustych i zapominanych grobach. Podobnie jak w poprzednich latach nasza akcja została pozytywnie odebrana. Przy okazji ZS1 włączyło się w ogólnopolską akcję MEN „Szkoła pamięta”. Odwiedziliśmy groby zasłużonych postaci dla naszego regionu i miasta, min: Wawrzyńca Hajdy, Maksymiliana Jesionowskiego, ks. Lubosa, ks. Czempiela, ks. Studenta oraz prof. Daaba, dowiadując się historii ich działalności. Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom za znicze, a szczególnie klasie Ipc4, która najbardziej zaangażowała się w zbiórkę.

#SzkołaPamięta

Zs1 Kalwaria 001
Zs1 Kalwaria 002
Zs1 Kalwaria 003
Zs1 Kalwaria 004
Zs1 Kalwaria 005
Zs1 Kalwaria 006
Zs1 Kalwaria 007

  • Utworzono .

© 2021 ZS-1.EDU.PL. ALL RIGHTS RESERVED
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.
Deklaracja dostępności // Polityka prywatności i RODO