Akcja SKW "Podaruj znicz"

Podaruj znicz na opuszczone groby – ocal je od zapomnienia!
Pod takim hasłem młodzież Szkolnego Klubu Wolontariusza zorganizowała zbiórkę zniczy, które zostaną zapalone na grobach bezimiennych i opuszczonych na cmentarzach w Piekarach Śląskich. Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych, a następnie Zaduszki. Dni pamięci o tych co już odeszli, których już nie ma wśród nas. Polska tradycja nakazuje odwiedzanie w te dni grobów swoich bliskich, zapalenie zniczy, złożenie wieńców i kwiatów. Odwiedzając miejsca wiecznego spoczynku zastanówmy się nad przemijaniem, przywołajmy ulotne wspomnienia. Cmentarz jest miejscem gdzie spoczywają nasi najbliżsi; dziadkowie, rodzeństwo, nasi rodzice, również najbliżsi naszych znajomych. Święto Wszystkich Świętych jest to dobry moment na refleksje, także nad własnym życiem, nad przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. Wolontariusze SKW zapalą świeczkę w imię tych, którzy zapomnieli, nie mogli przyjechać, którzy nie żyją. Niech to będzie świeczka pamięci o tych zapomnianych. Przez cały poprzedni tydzień wolontariusze zbierali znicze. Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom.
 
 
 
 

 

 
 
  • Utworzono .

© 2021 ZS-1.EDU.PL. ALL RIGHTS RESERVED
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.
Deklaracja dostępności // Polityka prywatności i RODO